דוד אלומיניום

כחלק מתהליך הייצור, מיוצרים בתהליך יציקה שני חלקים נפרדים העשויים אלומיניום מותך, שמאוחר יותר יחוברו ליצירת מיכל אטום וחסון.
החלק התחתון של המיכל, הבא במגע עיקרי עם המים, מחוסן ומצופה באופן המונע היווצרות אבנית, בתהליך הנקרא אלגון או ציפוי אנודי : תהליך כימי שבמהלכו נוצרת שכבה דקה וקשיחה המגנה על האלומיניום מפני חמצון. תהליך זה מקנה למתכת עמידות גבוהה יותר בפני התפתחות קורוזיה (תהליך כימי הרסני בחומר, המואץ בנוכחות מים). או שחיקה מכנית, ומשנה את טיב פני השטח.
בנוסף, גוף החימום ממוקם מחוץ למיכל, ובאופן זה נמנע כל מגע אפשרי שלו עם המים. כתוצאה מכך, דוד האלומיניום של מגהצי מיקליני מאפשר ביצועים איכותיים יותר ועמידות הגבוהה באופן משמעותי בהשוואה לדגמים המסורתיים.
מדובר בצריכת הספק של 1250W בלבד בדודי אלומיניום (חיסכון של כמעט מחצית מצריכת החשמל).

האלומיניום הוא מתכת רקיעה וכסופה ולה ברק עמום הנוצר כתוצאה מהיווצרות שכבה דקה של אלומיניום חמצני – אלומינה, המופיעה מיד בחשיפה לאוויר. האלומינה קשה ביותר ובעלת יכולת בידוד חשמלי גבוהה ביותר, ואינה מתפוררת או מתקלפת מגוף האלומיניום (כמו צבע, למשל), ובכך מקנה לאלומיניום עמידות בפני התפתחות קורוזיה.

האלומיניום הוא היסוד השלישי בשכיחותו (כ-8%) בקרום כדור הארץ, אחרי חמצן וצורן, והשכיח ביותר בין המתכות. הוא מופק ברובו מהמינרל הטבעי בוקסיט, ומצטיין בחסינותו לחמצון, בעמידותו ובצפיפותו הנמוכה, המאפשרת ייצור מוצרים קלי משקל. בזכות מאפיינים אלו, השימוש באלומיניום עולה על זה של כל מתכת אחרת (פרט לברזל). הוא מיוצר בכמויות מסחריות כבר משנת 1900, וכיום מדובר בייצור שנתי של כ -31 מיליון טון.
לאלומיניום טהור חוזק מתיחה נמוך, אך בסגסוגות עם מתכות אחרות, כגון נחושת, אבץ, מגנזיום וצורן, מפגין האלומיניום תכונות מצוינות המתאימות לתפקידים רבים בתעשייה.
מחזור אלומיניום הפך לחלק חשוב בתעשיית ייצורו, בין היתר בשל חיסכון ניכר בצריכת האנרגיה (תהליך המחזור דורש רק 5% מן האנרגיה הנדרשת לתהליך הזיקוק).

על דוד האלומיניום